Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Примена на струјата

Џон Стрингер  
Оригинален наслов на книгата : Using Electricity
ИСБН : 978-608-229-875-7
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 18
Димензии : 190x245
Корица : мекаКраток опис

Примена на струјата е една од тематските читанки предвидени како дополнителен

прирачен материјал за наставата по природни науки за 2 одделение.

Читанката се базира врз делови од темата „Електрична струја“ што е дел од учебникот за второ одделение, адаптиран според наставната програма на Меѓународниот центар за испити на Кембриџ (Cambridge International Examinations).


Тематски читанки по природни науки за второ одделение:

• Здравје и растење

• Светлина и темнина

• Времето и животната околина

• Вселена

• Својства и промена на материјалите

• Примена на струјата
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците