Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Здравје и растење

Џон Стрингер  
Оригинален наслов на книгата : Health and Growth
ИСБН : 978-608-229-871-9
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 18
Димензии : 190x245
Корица : мекаКраток опис

Здравје и растење е една од тематските читанки предвидени како дополнителен

прирачен материјал за наставата по природни науки за 2 одделение.

Читанката се базира врз делови од учебникот за второ одделение, адаптиран

според наставната програма на Меѓународниот центар за испити на Кембриџ

(Cambridge International Examinations).


Тематски читанки по природни науки за второ одделение:

• Здравје и растење

• Светлина и темнина

• Времето и животната околина

• Вселена

• Својства и промена на материјалите

• Примена на струјата
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците