Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Вселена

Џон Стрингер  
Оригинален наслов на книгата : The Earth and Beyond
ИСБН : 978-608-229-874-0
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 18
Димензии : 190x245
Корица : мекаКраток опис

Вселена е една од тематските читанки предвидени како дополнителен прирачен

материјал за наставата по природни науки за 2 одделение.

Читанката се базира врз делови од темата „Вселена“ што е дел од учебникот за второ

одделение, адаптиран според наставната програма на Меѓународниот центар за

испити на Кембриџ (Cambridge International Examinations).


Тематски читанки по природни науки за второ одделение:

• Здравје и растење

• Светлина и темнина

• Времето и животната околина

• Вселена

• Својства и промена на материјалите

• Примена на струјата
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците