Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Својства и промена на материјалите

Џон Стрингер  
Оригинален наслов на книгата : Material Properties and Changes
ИСБН : 978-608-229-873-3
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 18
Димензии : 190x245
Корица : мекаКраток опис

Својства и промена на материјалите е една од тематските читанки предвидени како дополнителен прирачен материјал за наставата по природни науки за 2 одделение.

Читанката се базира врз делови од темата „Материјали“ што е дел од учебникот за

второ одделение, адаптиран според наставната програма на Меѓународниот центар

за испити на Кембриџ (Cambridge International Examinations).


Тематски читанки по природни науки за второ одделение:

• Здравје и растење

• Светлина и темнина

• Времето и животната околина

• Вселена

• Својства и промена на материјалите

• Примена на струјата
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците