Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Живи суштества

Џон Стрингер  
Оригинален наслов на книгата : Living things
ИСБН : 978-608-229-866-5
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 10
Димензии : А4
Корица : мекаКраток опис

Живи суштества е една од тематските читанки предвидени како дополнителен

прирачен материјал за наставата по природни науки за 1 одделение.

Читанката се базира врз делови од темата „Човекот и животните“ што е дел од

учебникот за прво одделение, адаптиран според наставната програма на

Меѓународниот центар за испити на Кембриџ (Cambridge International Examinations).Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците