Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Одгледување растенија

Џон Стрингер  
Оригинален наслов на книгата : Growing Plants
ИСБН : 978-608-229-865-8
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 10
Димензии : 190x245
Корица : мекаКраток опис

Одгледување растенија е една од тематските читанки предвидени како

дополнителен прирачен материјал за наставата по природни науки за 1 одделение.

Читанката се базира врз делови од темата „Растенија“ што е дел од учебникот за прво одделение, адаптиран според наставната програма на Меѓународниот центар за

испити на Кембриџ (Cambridge International Examinations).


Тематски читанки за прво одделение:

• Одгледување растенија

• Звук и слух

• Туркања и влечења

• Ние

• Групирање и користење материјали

• Живи суштества
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците