Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Еднакви ритуали

Тери Прачет  
Оригинален наслов на книгата : Equal Rites
ИСБН : 978-608-229-963-1
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 240
Димензии : 120x210
Корица : мека


    Немаме податоци

Краток опис

Последното нешто што волшебникот Барабан Труп го направи, пред Смртта да ја стави ковчестата рака на неговото рамо, беше да ја пренесе својата палка на моќ на осмиот син на некојси осми син. За несреќа, по неговите колеги во шовинистичкиот (да не велиме женомразечки) свет на магијата, пропушти да го провери полот на новороденчето...


ТРЕТА ПО РЕД УРНЕБЕСНА АВАНТУРА ОД АВТОРОТ НА БОЈАТА НА МАГИЈАТА И ЧУДЕСНАТА СВЕТЛИНАОценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците