Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Ламаринениот барабан том 2

Гинтер Грас  
Оригинален наслов на книгата : The Tin Drum
ИСБН : 978-608-229-590-9
Година на издавање : 2013
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 294
Димензии : 132x196
Корица : мекаКраток опис

Како ретко кое дело во историјата на литературата, Ламаринениот барабан наиде на уедначен прием и меѓу најшироката читателска публика и меѓу стручната критика. Неговата рецепција го направи делото бестселер, закитувајќи се со многу награди во текот на неколку децении, при што како своевидна круна дојде и доделувањето на најпрестижната од сите, Нобеловата награда за литература во 1999 година.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците