Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Ламаринениот барабан том 1

Гинтер Грас  
Оригинален наслов на книгата : The Tin Drum
ИСБН : 978-608-229-598-5
Година на издавање : 2013
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 322
Димензии : 135x200
Корица : мекаКраток опис

Едно од клучните дела на европскиот магичен реализам, Ламаринениот барабан на Нобеловецот Гинтер Грас е приказна за џуџето со посебен поглед на свет, вечниот тригодишен барабанџија, Оскар Мацерат. Пародија и омаж на пикарскиот роман, овој наводен мемоар е брутално комичен осврт на една трагично брутална епоха.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците