Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Дон Кихот

Фликс  
Оригинален наслов на книгата : Don Quijote
ИСБН : 978-608-229-629-6
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 136
Димензии : 165x235
Корица : тврда


    Немаме податоци

Краток опис

Откриј го непријателот на време, половина победа е за тебе! Ова е приказна за незаборавните авантури на Витезот со Тажен Лик, Дон Кихот од Мириц. Современиот витез кој вози велосипед во придружба на новите пријатели е на мисија против старитe непријатели.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците