Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Бојата на магијата

Тери Прачет  
Оригинален наслов на книгата : The Color of Magic (Discworld)
ИСБН : 978-608-229-702-6
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 1
Број на страни: 240
Димензии : 120x210
Корица : мека


    Немаме податоци

Краток опис

На светот кој лежи на грбот на една џиновска желка (од непознат пол), започнува веселата, експлозивна, безобразно ексцентрична експедиција. Тука се алчниот, но неспособен волшебник Ринсвинд, наивниот турист чиј Багаж се движи на стотици симпатични мали ноџиња, змејовите кои постојат само ако веруваш во нив, и се разбира Работ на планетата ...Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците

15.04.2015 16:33:44   Anonymous напиша

ODLICEN PREVOD, PODOBAR OD SRPSKIOT. PRACHETT E PRACHETT