Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Тишина

Сузан Кејн  
Оригинален наслов на книгата : Quiet: The Power of Introverts in a World That Can't Stop Talking
ИСБН : 978-608-229-634-0
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 368
Димензии : 145x205
Корица : мекаКраток опис

Многу долго оние што природно се тивки, сериозни или чувствителни биле превидувани. Најгласните доминирале – дури и кога немале ништо да кажат.

Време е сите да слушнат. Време е да ја впрегнеме силата на интровертните. Време е за Тишина.Оценка од корисниците

5 звезди

3

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
3

Коментари од корисниците