Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Антиканцер: Нов начин на живот

д-р Давид Серван-Шрајбер  
Оригинален наслов на книгата : Anticancer: A New Way of Life
ИСБН : 978-608-229-639-5
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 336
Димензии : 145x205
Корица : мекаКраток опис

Антиканцер е мешавина на трогателна автобиографска проза на рационалист што мора да се соочи со можноста од блиска смрт, сериозен научен труд на одговорен невролог чиј предмет на интерес станал неговиот сопствен мозок, лирски нежна исповед на еден сосема обичен човек соочен со ирационалноста на сопствената судбина. Една од оние ретки книги во кои би можеле да најдете нешто многу

повеќе од она што го очекувате и кои, сосема тивко и незабележливо,

можат да ви го променат односот кон светот.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците