Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Прирачник за самоуништување

Еџе Ердогуш  
Оригинален наслов на книгата : Yok Olma Kilavuzu
ИСБН : 978-608-229-647-0
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 144
Димензии : 145x205
Корица : мека


    Немаме податоци

Краток опис

Животот, според мислењето на анонимниот херој на романот, е гума за џвакање која го изгубила сиот свој вкус. Тој многу рано го допира дното бидејќи е еден од милионите невработени, кој нема ништо освен диплома од курс за кореспонденција, без никаква кариера на повидок. Неговиот единствен избор е да прифати здодевна позиција како продавач во маркет. Наскоро одлучува да си го одземе животот. Но, како?Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците