Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Се случи на први септември

Павел Ранков  
Оригинален наслов на книгата : Stalo sa prvého septembra
ИСБН : 978-608-229-633-3
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 336
Димензии : 145x205
Корица : мека


    Немаме податоци

Краток опис

„На крајот на триесеттите години од дваесеттиот век само неколку гратчиња во Чехословачка можеа да се пофалат со сопствен базен. Меѓу нив беше и Левице.” Историска приказна за три момчиња, една девојка и еден базен во специфичен историски контекст. Се случи на 1 септември (или некој друг ден).Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците