Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Мојот живот во семејството Бин Ладен

Кармен Бин Ладин  
Оригинален наслов на книгата : Inside the Kingdom: My Life in Saudi Arabia
ИСБН : 978-608-229-632-6
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 198
Димензии : 145x205
Корица : мека


    Немаме податоци

Краток опис

Се омажи за братот на Осама Бин Ладин пред точно 40 години. Сега се осмели да ја раскаже својата приказна. Овој интернационален бестселер е шокантен приказ за тоа како е да се биде жена во Саудиска Арабија во денешно време. Кармен Бин Ладин го тргна превезот за да ја открие приказната за семејството Бин Ладен во една од најтаинствените, најмоќните и најрепресивни земји во светот.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците