Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Алекс Фергусон: Мојата автобиографија

Алекс Фергусон  
Оригинален наслов на книгата : Alex Ferguson: My Autobiography
ИСБН : 978-608-229-700-2
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 3
Број на страни: 376
Димензии : 145x205
Корица : мека


    Немаме податоци

Краток опис

Инспиративната приказна на, според многумина, најголемиот менаџер на сите времиња. Преглед на неговите скромни почетоци, неколкуте „мрачни години“ без титула на клупата на Јунајтед, дострелите на Генерацијата '92 предводена од Гигс, Сколс, Невил, Бат и Бекам, потпишувањето со Кристијано Роналдо и Вејн Руни, ривалството со Венгер и Бенитез, обостраната почит со Жозе Мурињо - сè до возбудливиот проштален натпревар со Вест Бромвич на крајот од минатата сезона.Оценка од корисниците

5 звезди

3

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
3

Коментари од корисниците

25.07.2018 05:36:01   Anonymous напиша

Неверојатна приказна од уште поневеројатен човек.
27.05.2016 20:58:14   Anonymous напиша

Odlicna kniga uzivam
03.04.2016 17:28:23   Anonymous напиша

мн е убава