Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Ужасната смрт на Едуар Делакроа

Стивен Кинг  
Оригинален наслов на книгата : The Bad Death of Eduard Delacroix
ИСБН : 978-608-229-644-9
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 88
Димензии : 120x210
Корица : мека


    Немаме податоци

Краток опис

Зелената Милја, роман во шест дела

дел 4


Му дојде часот на еден од затворениците во затворот Ладна Гора. На ред е Едуар Делакроа да ја изоди последната Зелена Милја. Но пред тоа мора да се збогува и со чуварите и со останатите затвореници, како и со едно чудно животинче што му го има променето животот. Едуар не е ни свесен за грозната судбина и за пеколниот план за одмазда што го очекува.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците