Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Раскажувачката

Џоди Пико  
Оригинален наслов на книгата : The Storyteller
ИСБН : 978-608-229-637-1
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 452
Димензии : 145x205
Корица : мекаКраток опис

Некои приказни живеат засекогаш... Сејџ Сингер се спријателува со еден старец, омилен во заедницата – пензиониран наставник и тренер во јуниорската бејзбол лига. Нивното пријателство започнува во пекарницата во која работи Сејџ. Еден ден тој ја замолува за услуга: да го убие! Таа е шокирана и одбива... И тогаш започнува исповедта на неговите најмрачни тајни – тој навистина заслужува да умре... Што да се прави кога злото е во соседството? Треба ли да се понуди прошка? И најтешкото

прашање: се работи ли за убиство или за правда?Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците