Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Проектот Роузи

Грем Симсион  
Оригинален наслов на книгата : The Rosie Project
ИСБН : 978-608-229-638-8
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 272
Димензии : 145x205
Корица : мекаКраток опис

Можеби вистинската љубов навистина може да промени еден маж...

Љубовта не е егзактна наука. Но пробајте да му го кажете тоа на Дон Тилман! Кога

овој триесет и девет годишен генетичар ќе се одлучи да ја пронајде својата совршена

партнерка, неговиот предизвик се претвора во проектот Сопруга. Навидум доволен е само еден прашалник од шеснаесет страници за да се елиминираат сите погрешни кандидатки. Но Роузи е совршената „погрешна” кандидатка. Како и успева да внесе хаос во беспрекорно уредениот живот на Дон?
Проектот Роузи е современа бајка раскажана заводливо и шармантно, привлечно и со

многу хумор. Обидете се, заедно со Дон, да проверите дали животот почнува да се случува само тогаш кога ние ќе му дозволиме.Оценка од корисниците

5 звезди

2

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
2

Коментари од корисниците