Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Сервирај за победа

Новак Ѓоковиќ  
Оригинален наслов на книгата : Serve to Win
ИСБН : 978-608-229-606-7
Година на издавање : 2013
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 1
Број на страни: 184
Димензии : 145х205
Корица : тврда


    Немаме податоци

Краток опис

Во 2011 година Новак Ѓоковиќ ја оствари најдобрата натпреварувачка сезона во историјата на тенисот: освои десет турнири, од кои три титули Гренд слем и оствари низа од 43 победи без пораз. А, само две години пред тоа, овој шампион, зачудувачки, едвај можеше да заврши турнир. 


Како играчот кого дотогаш го мачеа болки, тешкотии со дишењето и повреди на теренот, одеднаш стана тенисер број 1 во светот? Одговорот е неверојатен - го смени начинот на исхрана.


Во книгата „Сервирај за победа“ Ѓоковиќ раскажува како растел во Србија, земја разурната од војна, како се пробил меѓу најдобрите играчи во овој спорт. Потоа ни го открива начинот на исхрана што во целост го преобразил и го кренал на самиот врв. Ѓоковиќ направил план како само за 14 дена да ги трансформирате и телото и животот - со неделниот план за исхрана, совети и рецепти лесно ќе се ослободите од вишокот килограми и ќе го подобрите здравјето. 


Не мора да бидете спортска суперѕвезда за да живеете и да се чувствувате подобро. Со „Сервирај за победа“ ве делат само две недели од вашето ново, поподготвено, посилно, поздраво јас.
Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците

15.01.2014 14:02:55   Anonymous напиша

одлична книга