Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Новата динамика на мултилатерализмот: Дипломатија на меѓународните организации и глобално управување

Џејмс П. Мулдон,   Џоан Фагот Ејвиел,   Ричард Реитано ,   Ерл Саливан  
Оригинален наслов на книгата : The New Dynamics of Multilateralism: Diplomacy, international organizations, and global governance
ИСБН : 978-608-229-338-7
Година на издавање : 2013
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 384
Димензии : 155x225
Корица : мекаКраток описОценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците