Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Вистини за мене

Дебора Кеј Дејвис  
Оригинален наслов на книгата : True things about me
ИСБН : 978-608-229-520-6
Година на издавање : 2013
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 152
Димензии : 145x205
Корица : мекаКраток опис

Едно обично претпладне во еден безимен град една безимена млада жена се наоѓа на своето работно место. Десет минути подоцна таа се наоѓа во подземниот паркинг каде што има секс со туѓинец.

Што ја тера ова да го направи? Како да го заборави? Ова се прашањата што младата жена си ги поставува додека размислува за своите еротски опсесии, некогаш овие анализи се толку болни но исклучително прецизни.

„Вистини за мене“ е роман кој го истражува теренот на сексуалните опсесии поставувајќи прашања кои ги тестираат границите на човечките желби.

За сите подетални информации во врска со содржината и со достапноста на книгата слободно пишувајте на publishing@arslamina.com.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците