Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Августа

Уршка Кришељ Грубар  
Оригинален наслов на книгата : Augusta
ИСБН : 978-6082294483
Година на издавање : 2013
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 212
Димензии : 145x205
Корица : мекаКраток опис

„Августа“ е трета книга на Грубар. Ја има напишано пред раѓањето на нејзината ќерка Елиза. Во оваа книга авторката го опишува начинот на кој младите жени, идните мајки, кои се одлучиле за живот без препреки, за слободен живот. Во оваа книга, таа ги препознава своите животни гуруа преку средбите со своите животни учители во својата татковина. Со тоа ја признава големината на словенечките интелектуалци. Преку нивните животни приказни таа доаѓа до сопствената приказна.


За сите подетални информации во врска со содржината и со достапноста на книгата слободно пишувајте на publishing@arslamina.com.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците