Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Проповед за падот на Рим

Џером Ферари  
Оригинален наслов на книгата : Le Sermon sur la chute de Rome (The Sermon on the Fall of Rome)
ИСБН : 9786082294513
Година на издавање : 2013
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 168
Димензии : 145x205
Корица : мекаКраток опис

Овој роман беше награден со престижната награда Prix Goncourt во 2012 година и раскажува четири приказни кои се меѓусебно испреплетени. Темата на книгата е судбината на Метју кој еден ден одеднаш решава да ги напушти студиите во Париз за да отвори и да води бар на Корзика заедно со својот пријател од детството, Либеро. Во книгата е забележано бавното распаѓање на универзумот кој тие го создаваат околу барот, свет кој е навидум совршен и идеален.


За сите подетални информации во врска со содржината и со достапноста на книгата слободно пишувајте на publishing@arslamina.com.
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците