Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Вљубувања

Хавиер Мариас  
Оригинален наслов на книгата : Los enamoramientos (The Infatuations)
ИСБН : 9786082294636
Година на издавање : 2013
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 401
Димензии : 145x205
Корица : мекаКраток опис

Романот  “Вљубувања” е метафизичка приказна за мистериозно убиство. Главниот лик Марија Долс секој ден доаѓа на појадок во истата кафетерија, и секој ден ужива да набљудува една иста двојка која секојдневно ја повторува својата рутина. Еден ден двојката не доаѓа на појадок и таа е заинтригирана од нивното отсуство. 


Мариас на фантастичен и оригинален начин успева една фикција која изобилува со крими-елементи да ја доведе на едно метафизичко ниво и литерарно да ја збогати со егзистенцијални прашања како прашањата за смртта, животот и љубовта.


За сите подетални информации во врска со содржината и со достапноста на книгата слободно пишувајте на publishing@arslamina.com.
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците