Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Ноќта на зелената самовила

Ајфер Тунч  
Оригинален наслов на книгата : Yeşil Peri Gecesi
ИСБН : 9786082294162
Година на издавање : 2013
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 448
Димензии : 145x205
Корица : мекаКраток опис

Ноќта на зелената самовила е современ роман, пишуван во разговорен стил, во кој на извонреден начин е прикажано колку се безвредни надворешната убавина, интелигенцијата и чистата душа на секој млад човек ако покрај себе нема за пример пожртвувани и добри родители.

Што значи за едно општество основната клетка – семејството.

Во овој доста сликовито е прикажана залудно потрошената младост на една убавица, која е свесна за својот промашен живот и која решава да се жртвува докрај, со единствена цел – доклку е можно да им помогне на идните генерации да не бидат жртви на општеството.


За сите подетални информации во врска со содржината и со достапноста на книгата слободно пишувајте на publishing@arslamina.com.
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците