Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Што е тоа-добро, а што е тоа-лошо?

Владимир Мајаковски  
Оригинален наслов на книгата : Что такое хорошо и что такое плохо?
ИСБН : 978-608-259-142-1
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 20
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

                                              Што е тоа - добро?

                                               Што е тоа - лошо?


                                            Дете кое сапун сака,

                                               Забите ги негува,

                                          Тоа дете е многу умно,

                                              ДОБРО постапува.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците