Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Раст, созревање и физичка активност

Клод Бушар,   Роберт М. Малина,   Одед Бар-Ор  
Оригинален наслов на книгата : Growth, Maturation, and Physical Activity
ИСБН : 978-608-229-788-0
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 728
Димензии : 207х290
Корица : тврдаКраток опис

Развој, созревање и физичка активност за прв пат се појавува на македонски

јазик во нејзиното дополнето и целосно ажурирано второ англиско издание. 

Со повеќе од 300 нови страници од првото издание, истото се смета за најсèопфатен

текст за биолошкиот развој и за созревањето на децата и адолесцентите. 

Изданието ги содржи најдобрите карактеристики на оригиналот, вклучувајќи ги и корисните општи прегледи на почетокот од секое поглавје што им овозможува на студентите да ги разгледаат главните концепти и да проценат како го сфатиле материјалот.

Во согласност со новите истражувања, книгата ја надградува основната содржина

на првото издание, содржејќи проширени и изменети поглавја, како и низа нови

заклучоци од сферата – сè со цел да се излезе во пресрет на потребите на додипломците и постдипломците, како и на истражувачите и експертите што работат со деца и млади на возраст од 14 до 21 годинаОценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците