Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Прирачник за педијатрија

Роберт Ц. Такер,   Роберт Ј. Меклур,   Карло Л. Ацерини  
Оригинален наслов на книгата : Oxford Handbook of Paediatrics
ИСБН : 978-608-247-762-0
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 1096
Димензии : 135х202
Корица : тврдаКраток опис

Лекарите Таскер, Меклур и Ацерини смислија и уредија нова книга. Тоа е прирачник по педијатрија што ги спојува разичните изданија од Оксфорд Университи прес(Оxford University Press).


Дваесет и тројца учествуваа како уредници. Со употреба на добро познат формат за презентација, прирачникот се состои од 31 поглавје, опфаќајќи области од епидимиологија, докази и практика преку потрадиционалните теми, како нефрологија и неврологија, за да заврши со меѓународно здравство и патување, педијатрија, етиика и право.


Оксфордскиот прирачник за педијатрија ѝ додава вредност на вашата библиотека.

Ќе биде од особена важност на студентите по медицина и помладите лекари коишто

можат да примат голем број информации брзо и во скратен форматОценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците