Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Фудбалска тактика

Масимо Лукези  
Оригинален наслов на книгата : Attacking soccer: a tactical analysis and defense
ИСБН : 978-608-247-020-7
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 112
Димензии : 150х230
Корица : мекаКраток опис

Oваа книга дава детален приказ на термините,

принципите и стратегиите на модерниот фудбал и

на улогите на сите играчи во одбранбената и

напаѓачката фаза. Во неговата дискусија за нападот, авторот

се осврнува на улогата на играчот со топка и на повеќето

негови опции, како и на играчите без топка и на нивните

неопходни движења за поддршка. Во одбраната ја анализира

улогата на играчот што го маркира играчот со топка, како и

организацијата на одбранбените играчи што не ја маркираат

топката. Концептите на длабочина, продирање и сеопфатни

движења во нападот, и на принудување, покривање и

маркирање во одбраната се објаснети и јасно прикажани во

вид на дијаграм. Оваа книга претставува корисен прирачник

и за младите и за искусните тренери.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците