Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Јога-анатомија

Лесли Каминоф и Ејми Метјус  
Оригинален наслов на книгата : Yoga-Anatomy
ИСБН : 978-608-247-301-7
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 275
Димензии : 177x254
Корица : мекаКраток опис

Илустриран прирачник на положби, движења и техники на дишење


Најпродаваниот анатомски водич за јога сега е дополнет, проширен и подобар од кога било!

Со повеќе анатомски илустрации во боја и детални информации, второто издание на Јога-анатомија ви овозможува подлабок увид во структурите и принципите што се суштински за секое движење и за јогата воопшто. 

Од дишењето до стоечките положби и инверзиите, ќе видите како одредени мускули реагираат на движењето на зглобовите; како промените на една положба можат да ја зголемат или да ја намалат ефикасноста; и како 'рбетот, дишењето и положбите на телото се суштински поврзани.

Без разлика дали штотуку го почнувате вашето патување или практикувате јога со години, Јога-анатомија ќе биде скапоцен ресурс што ќе ви овозможи да го видите секое движење во сосема нова светлина.

Со Јога-анатомија, авторите Лески Каминоф и Ејми Метјус, двајцата меѓународно признати експерти и учители по анатомија, техники на дишење и движење на телото, создадоа врвна референција за сите оние што практикуваат јога - и инструкторите и ентузијастите.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците