Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Матеј и Луна поаѓаат на училиште

Билјана С. Црвенковска  
Оригинален наслов на книгата : Матеј и Луна поаѓаат на училиште
ИСБН : 978-608-247-2287
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 32
Димензии : А4
Корица : мекаКраток опис

Денеска е први септември, првиот училиштен ден! Првачињата Матеј и Луна, полни со возбуда,ги дочекува учителката Маја, а тука се и новите другарчиња. Децата ги чекаат многу згоди и незгоди, учење, цртање, броење, читање и пишување, но и многу забава и дружење.


Прочитај ја приказната и решавај многу загатки во оваа сликовница со активности: цртање, боење, пишување, броење, сметање и уште многу забава! Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците