Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Хари биографија

Марсија Муди  
Оригинален наслов на книгата : Harry: A Biography
ИСБН : 978-608-247-075-7
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Попули
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 250
Димензии : 145x205
Корица : мекаКраток опис

Принцот Хари можеби е едно од најпрепознатливите лица

во светот денес и често е во фокусот на медиумите − 

понекогаш кралското семејство негодува поради тоа. 

Досега во неговиотгоредолу краток живот тој има видено 

и направено повеќе различни фасцинантни и 

необични нешта −од основањето на негови лични 

хуманитарни организации, па сè до воената служба 

на боиштата во Авганистан и неговата прва кралска 

соло-турнеја. Колку и да бил привилегиран и заштитен, 

принцот Хари го има искусено животот. 


„Хари − биографија“ се обидува во целост да ја документира

вистинската приказна зад славниот, а понекогаш можеби

и контроверзен, принц. 

Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците