Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Заговор против Дијана

Алан Пауер  
Оригинален наслов на книгата : The Princess Diana Conspiracy
ИСБН : 978-608-229-940-2
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Попули
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 343
Димензии : 145x205
Корица : мекаКраток опис

ДАЛИ ПРИНЦЕЗАТА ДИJAНА БЕШЕ УБИЕНА?

Ричард Томлинсон, поранешен "свиркач" од САС/МИ6, имал резервациj за летот броj 111 на "Свис ер" oд Женева до Њујорк. Авионот се запали и се урна и притоа загинаа сите 227 патници.Поранешниот шеф на МИ6 ја отфрла можноста за вмешаност на офицерот-одметник Том Линсон, а потоа се премислува. МИ6 признава дека се служи со "воени средства" за да убиваат луѓе; тие потврдуваат дека Дијана била предмет на нивна обработка. И многу повеќе...Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците