Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Судоку 6X6

Билјана С. Црвенковска  
Оригинален наслов на книгата : Судоку 6X6
ИСБН : 978-608-247-097-9
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 36
Димензии : Б5
Корица : мекаКраток опис

* За развој на логичките капацитети и способности кај децата

* За јакнење на концетрацијата

* За поттикнување на детската љубопитност, фантазија и креативност

* Учење математика на забавен начинОценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците