Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Бебе - упатство за употреба: Инструкции, чести дефекти и совети за одржување во првата година

Д-р Луиз Боргенихт,   Џо Боргенихт  
Оригинален наслов на книгата : The Baby Owner's Manual: Operating instructions, trouble-shooting tips, and advice on first-year mai
ИСБН : 978-608-229-708-8
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 256
Димензии : 145x205
Корица : мекаКраток опис

Упатство за употреба

Модел: Бебе

Возраст: 0-12 мес.


Конечно! Водич за почетници по бебе-технологија!


Знаете да го приспособите дигиталниот рисивер, да инсталирате безжична интернет-конекција, да проверите „Фејсбук“ од мобилниот телефон. Но, тоа нема да ве подготви да се соочите со најголемото техничко чудо на светот - новороденото бебе!


Книгата Бебе - упатство за употреба содржи детални упатства и илустративни дијаграми со кои ќе одговори на стотици прашања: 


- Како да ги конфигурирам бебешките јасли?

- Која е најдобрата техника за повивање? 

- Како да го активирам режимот на спиење преку ноќ? 

- Кога треба да го носам детето на технички преглед?

...итн.


За сè што ве интересира, одговорите се тука, благодарение на прочуениот педијатар д-р Луис Боргенихт и син му, Џо Боргенихт, виш татколог. Тие двајца нудат многу совети за секој што сака да ги совлада основите на бебешката нега.Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците