Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Гордост и предрасуда

Џејн Остин  
Оригинален наслов на книгата : Pride and Prejudice
ИСБН : 978-608-229-650-0
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 348
Димензии : 135x200
Корица : мека


    Немаме податоци

Краток опис

Приказната го следи животот на главниот карактер Елизабет Бенет, која се соочува со прашањето на манирите, воспитанието, моралот, етиката, образованието и бракот во англиското општество на крајот на 19 век.


Гордост и предрасуда е сè уште интересна за модерните читатели и се наоѓа на врвот на листите за најчитани книги.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците